Doğru acenta tercihi nasıl yapılır ?

0

Cruise ve Kültür turları için acenta seçimi tercihinizde izlemeniz gereken adımları aşağıdaki gibi özetledik.

1.GÜVENİLİR BİR TANIDIK TAVSİYESİ

Tanıdık bir arkadaşınızın yada akrabanızın daha önceden seyahat etmiş, güvenmiş ve memnun kalmış olması sizin için çok iyi bir referans olacaktır. Ancak yinede şu ayrımı yapmak önemli, önerilen acenta sizin taleplerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılıyor olabilecek mi ? Sonuçta renkler ve zevkler farklı. Her acentadan tüm organizasyonlarda en iyi bilgiyi ve hizmeti vermesini beklemek doğru olmaz. Öncelik nasıl bir seyahat istiyorsunuz ve talep etmiş olduğunuz hizmeti en doğru bilgi ve fiyatla alabiliyor musunuz ?

2.KENDİNİZ ARAŞTIRIN

Artık internet bizler için paha biçilemez olanaklar sunmakta. Seyahat acentalarının sitelerini bir dedektif gibi tek tek ziyaret edip, kendilerine ait sosyal medya hesaplarındaki yorumları incelemek önemli. Daha önceden seyahat eden misafirlerin yorumları, paylaştıkları deneyimler az çok fikir edinmenize yardımcı olacaktır.

3. GEMİ FİRMALARININ RESMİ SİTELERİ

Gemi firmalarının kendi sitelerinde acenta bul kısmı artık bulunuyor. Gemi firmalarının yönlendirmeleri onlara bir şekilde referans oldukları anlamına gelir. Bu şekilde size en yakın güvenilir acenta bilgilerine ulaşabilirsiniz.

4.GEZİ FORUMLARI & BLOGLAR

Bir çok cruise firmasının kendi gezi forumları var ancak tarafsız olanlar genelde kişilerin kendi oluşturdukları kişisel gezi formları. Kendi deneyimlerine anlatırken bir çok firma ile seyahat etmiş olması önemli bu o kişiyi daha tarafsız yapar.

5.BUTİK ACENTALAR

Daha fazla taksit, daha indirimli fiyat vs. bunlar önemli ancak yıllardır cruise gemilerinin organizasyonunu yapan butik acentalar ile çalışmak en doğru seçim. Bu tarz firmaların en büyük artısı misafirlerine özel turları birebir olarak sunması. Önemli olan ödemenizi nasıl veya ne kadar yaptığınız değil bu ödemenin karşılığını alıyor olmanızdır. Örnek 1 haftalık çok uygun fiyata Yunan Adaları turu aldınız. Seyahat ettiğiniz anda bakıyorsunuz ki gemi limanlarda o kadar az kalıyor ki paranızla rezil oluyorsunuz. Yada gemideki tüm anonslar İspanyolca v.s Stres atmaya gitmiştiniz ancak stres sahibi olarak dönüyorsunuz. Butik acentalar müşterileri ile daha samimi ve daha doğru yönlendirmeler yaptıklarından tercih edilmeli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.